Strzelectwo – charakterystyka dyscypliny: Strzelanie do rzutkow

Jednym z rodzajów strzelectwa jest strzelanie do rzutków. Wielu z pewnością wydaje się to mało atrakcyjną dyscypliną, gdyż nie wywołuje to aż takich emocji jak chociażby bieganie za piłką po murawie bądź skakanie ze spadochronem. Niemniej jednak znalazłoby się sporo osób twierdzących wręcz odwrotnie, iż to właśnie ten rodzaj aktywności fizycznej pozwala na wydzielanie adrenaliny jak żaden inny sport.foliowe i pcv opakowania jednorazowe To dowód na cierpliwość, wytrwałość, determinację oraz skupienie i koncentrację strzelającego.

W kwestii charakterystyki strzelania do rzutków warto natomiast zwrócić uwagę na fakt, iż w tej dyscyplinie stosowane są strzelby śrutowe. Mają one wago wymiarowy kaliber, który z reguły nie przekracza 12 i pasujące do niego łuski nie są większe niż 70 milimetrów. Jeżeli chodzi natomiast o naważkę śrutu, to maksimum w tym przypadku wynosi 24,5 grama. Co więcej powinien on być zrobiony ze stopu bądź ołowiu, a więc materiału, który jst zatwierdzony przez ISSF.

Ważne, aby miał on również okrągły, kulisty kształt. Jeżeli natomiast chodzi o cel, to celem są rzutki ceramiczne mające kształt dysku. Średnica to dokładnie 110 milimetrów. Waga natomiast wynosi ponad 100 gramów. Istotne jest też podkreślenie, że ISSF wyróżnia trzy podstawowe konkurencje rzutkowe, do jakich zalicza się Skeet, Trap oraz Double trap.

Wpis artykułu zawdzięczamy
ubezpieczenie pierwszego samochodu